Targi Ekonomii Społecznej

W piątek i sobotę, 7 i 8 września w okolicy kamienicy Rynek 11 na Starym Mieście odbędą się Targi Ekonomii Społecznej. W programie prezentacje, animacje dla dzieci, konkursy i występy artystyczne na festiwalowej Małej Scenie.

Łączymy siły. Po Lubelskim Świecie Miodu do do Europejskiego Festiwalu Smaku dołączają Targi Ekonomii Społecznej. Co kryje się pod tą poważną nazwą? – Targi mają na celu przybliżenie mieszkańcom Lublina istoty ekonomii społecznej oraz zaprezentowanie podmiotów ekonomii społecznej funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego – tłumaczy Rafał Garula, Event Director
z Biura Promocji Promedia.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, który został kolejnym Partnerem festiwalu. Organizatorzy przekonują, że targi są niepowtarzalną okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami oraz przedstawienia szerszemu gronu odbiorców produktów i usług ze swojej oferty. Targi wpisują się w misję Europejskiego Festiwalu Smaku, który jest narzędziem promocji gospodarczej Województwa Lubelskiego. – Promujemy gospodarkę ze smakiem – powtarza Waldemar Sulisz, pomysłodawca i dyrektor festiwalu.

Prezentacja podmiotów ekonomii społecznej na targach ekonomii społecznej pozwoli zaznaczyć ich obecność na lokalnym rynku oraz zwiększa świadomość konsumentów na temat posiadanej przez nich oferty handlowej. Targi Ekonomii Społecznej odbywać się będą w dniach ​7 – 8 września, w godz. 10 – 18 na Rynku Starego Miasta w Lublinie przy u​ l. Rynek 11.​ Uroczyste otwarcie nastąpi w dniu ​7 września o godz. 11.