Jarmark Inspiracji


Po raz jedenasty odbędzie się w podczas festiwalu międzynarodowy jarmark smaków, w tym roku dedykowany 450 rocznicy podpisania Unii Lubelskiej

To specjalna edycja jarmarku, podczas której 100 stoisk na ulicy Grodzkiej, dookoła Trybunału Koronnego i na ulicy Złotej pozwoli Wam na degustacje i zakupy, spacer po Starym Mieście, wspaniałe koncerty na placu Po Farze, wystawy, niezliczone pokazy kulinarne i degustacje na scenie. Spodziewamy się, że nasz unijny Jarmark Inspiracji i festiwal odwiedzi 100 tysięcy ludzi.

Rocznica zobowiązuje. - Na placu Łokietka zbudujemy Unijne Miasteczko Smaku, w którym zaprezentujemy bogaty świat kulinariów Wielkiego Księstwa LItewskiego oraz wielką kuchnię krajów, które zrodziły się z Unii Lubelskiej. Od Estonii po Ukrainę - mówi Janusz Dwornicki, producent jarmarku.

Jarmark Inspiracji pozwoli Wam odbyć fascynującą kulinarną podróż po najsmakowitszych krainach Polski i po raz kolejny poczuć smak wolności. W malowniczych domkach czekają na was przysmaki z całego kontynentu. Wystawcy nakarmią Was, poczęstują chlebami z Wileńszczyzny, owocami morza z Francji, ormiańskimi gołąbkami, gruzińskimi chinkali, włoskimi serami, węgierskimi wędlinami, greckimi oliwkami i słodyczami. Pragnienie ugaszą wina w konkurencyjnych cenach i wysmakowane piwa z Belgii.

Kulinarnie w tym roku nasz festiwal będzie mocno eko. Do pokazów na Scenie Smaku użyjemy lokalnych produktów pochodzących z pewnego źródła. Jak na przykład z zakonnych ogrodów Lublina i regionu. Na fotografii Grant Wood(1891-1942), USA

Dokumenty do pobrania

Oferta dla wystawców

Karta zgłoszeniowa

Przykładowe domki

Regulamin