Zaproszenie do podróży

Szanowni Państwo,

w 2018 roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Historia naszego miasta pokazuje, że Lublin był nie tylko świadkiem, ale i sprawcą wydarzeń, które kształtowały wolną Polskę. Świadomi naszego dziedzictwa świętujemy ten wyjątkowy rok z hasłem „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Europejskiego Festiwalu Smaku czerpie inspiracje z kuchni międzywojennego Lublina i stanowi jeden z filarów lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowe święto smaku ponowie zaprezentuje bogactwo i dziedzictwo kulinarne naszego miasta i regionu, jednocześnie wpisując je w szeroki kontekst kultury kulinarnej Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. W tym wyjątkowym roku każdy z nas będzie miał możliwość odbycia fascynującej podróży po najsmakowitszych regionach Polski i poczuć prawdziwy smak wolności.

Mam nadzieję, że ta wyjątkowa edycja Europejskiego Festiwalu Smaku udowodni jak ważnym elementem naszej kultury jest również dziedzictwo kulinarne i kuchnia regionalna.

dr Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin