Pokaz mody

Gwiazdy filmu i ekranu ze Sławomirą Łozińską na czele, wystąpią na festiwalowym pokazie mody dedykowanym Dwudziestoleciu Międzywojennemu. Na wybieg wyjdzie także dziennikarka Anna Popek.

Moda jest częścią kultury. I barwnym widowiskiem. Kiedy rok temu na festiwalowy wybieg wyszła Izabela Trojanowska z grupą aktorek i aktorów, brawom nie było końca. – W tym roku na scenie ustawionej na placu Po Farze zobaczycie aktorów, jak Sławomira Łozińska, Kamila Ściborek, Sylwia Wysocka, Grzegorz Daukszewicz, Marcin Troński, Marcin Kwaśny, Marek Siudym, w pokazie wystąpi także Anna Popek – mówi Małgorzata Kotwica, właścicielka firmy Makana Art & Business w Łodzi.

Pierwsza wojna światowa przyniosła ze sobą nie tylko olbrzymie zniszczenia i ofiary w ludziach, lecz również głębokie przemiany w obyczajach i modzie. Lata powojenne kojarzą się przede wszystkim z takimi wydarzeniami jak emancypacja kobiet czy rewolucja modowa, która polegała m.in. na skróceniu sukien, odrzuceniu krępujących gorsetów bądź też propagowaniu zdrowej opalenizny. Z międzywojennej garderoby zniknęły klejnoty, ozdoby i kosztowne stroje. Dżentelmeni i elegantki II RP, zapatrzeni we francuskie i angielskie żurnale, stawiali na proste fasony, wygodę, skromność. W kreacjach dla coraz bardziej niezależnych zawodowo kobiet, które chętnie oddawały się rozrywkom takim jak taniec czy sport, pierwszy raz zignorowano talię i biust, a odsłonięto nogi. Wprowadzono nocne piżamy i wylansowano krótkie fryzury. Wielcy krawcy tracili część bogatej klienteli. To tylko niewielka część zmian, które dokonały się na świecie w międzywojniu  – czytamy na portalu Historia.org – gdzie znajdziecie więcej informacji.

Gwiazdy wystąpią w Lublinie w sobotę, 8 września. Pokazy rozpoczną się przed koncertem Katy Carr z Wielkiej Brytanii. Są Gośćmi Hampton by Hilton Lublin. Trójka z gwiazd wystąpi w cyklu pokazów kulinarnych “Gwiazdy smakują Lubelskie”. Będzie także można wziąć udział w kolacji z aktorami, która odbędzie się w hotelu Hampton by Hilton Lublin. Dania lubelskiej kuchni zinterpretuje i poda szef kuchni Marcin Nieznaj. O “Kolacji z Gwiazdami” napiszemy osobno.

Gwiazdy filmu i telewizji są gośćmi HAMPTON BY HILTON LUBLIN

W tym roku aktorzy wspierają Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Lublinie.8 września br na Placu po Farze od godziny 14 00 będzie prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz dzieci z autyzmem. Liczy się każda złotówka.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Lublinie jest organizacją pożytku publicznego działającą od 1993 roku. Misją stowarzyszenia jest niesienie profesjonalnej pomocy dzieciom i dorosłym osobom z autyzmem i ich rodzinom, upowszechnienie wiedzy o autyzmie, podejmowanie działań na rzecz systemowych zmian poprawiających sytuację osób z autyzmem. Terapia w formie zajęć indywidualnych oraz grupowych prowadzona jest przez specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej oraz edukacyjnej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osobami z autyzmem. Prezesem Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Lublinie jest Bożena Stępień.