Moda ze smakiem

Moda w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, w szczególności ludzi znanych i podziwianych. Ta wewnętrzna potrzeba najdobitniej jest widoczna w wyglądzie.
Pokaz mody z udziałem Gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej wpisał się już na stałe w kalendarz Europejskiego Festiwalu Smaku. Na wybiegu zobaczymy Olgę Bończyk, Patrycję Hurlak, Karinę Seweryn, Kamilę Ścibiorek, Zbigniewa Buczkowskiego, Marka Włodarczyka, Arkadiusza Janiczka, Tomasza Bednarka i Bartosza Żukowskiego. W tym roku motywem przewodnim będzie moda polska połączona z trendami zza wschodniej granicy z elementami huculskiego etno. Szczególnie polecamy unikalną kolekcję Barbary Chwesiuk, dedykowaną Lublinowi.
Jak co roku aktorzy wspierają Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Lublinie.

Gwiazdy na wybiegu

Olga Bończyk

Polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, „Roma”, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatrem impresaryjnym Ale! Teatr i teatrem „Capitol” w Warszawie. Wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami, m.in. „Piąta rano” i „Piosenki z klasą”. Ukończyła wrocławską Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1999 r. wzięła udział w koncercie „Debiuty” podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W październiku 2006 r. została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Grupy TP. W 2007 r. w TVP2 prowadziła program SmaczneGO!, a w 2008 r. brała udział w III edycji programu Jak Oni śpiewają – zajęła czwarte miejsce. W 2012 r. zdobyła pierwszą nagrodę konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2012”. Znana z wielu ról w polskich serialach m.in. „Na dobre i na złe „ jako dr Edyta Kuszyńska oraz „Barwy szczęścia ”jako Sylwia Paszkowska.

Karina Seweryn

W 2001 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Podczas studiów związana z Narodowym Teatrem Starym im. Heleny Modrzejewskiej i Teatrem Ludowym w Krakowie. Zadebiutowała w Teatrze Starym w roli Wendli Bergman w spektaklu Przebudzenie Wiosny Franka Wedekinda .Kolejne role teatralne w Fauście i Miarce za miarkę Tadeusza Bradeckiego – oba spektakle w Teatrze Starym. Następnie Pan Paweł w Teatrze Słowackiego w Krakowie, Sześć postaci szuka autora w reżyserii Jerzego Stuhra, Miłość Fedry i Jak wam się podoba w reżyserii Andrzeja Wajdy. W Teatrze Ludowym w Krakowie Dożywocie w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. W Zespole Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie od 2001 roku, gdzie zagrała w takich spektaklach jak Swidrygajłow w reżyserii Andrzeja Domalika, Lato w reżyserii Władysława Kowalskiego, Biesy w reżyserii Rudolfa Zioło, a także Wesołe kumoszki z Windsoru oraz Król Lear w reżyserii Piotra Cieplaka. Kolejne przedstawienia na deskach Teatru Powszechnego to Czego nie widać w reżyserii Juliusza Machulskiego, Powrót Na Pustynię w reżyserii Anny Augustynowicz oraz Panieński Raj w reżyserii Rafała Sabary. Najbardziej znana z roli Egle w Koronie królów.

Patrycja Hurlak

Polska aktorka filmowa znana z takich seriali jak Klan, Blondynka, Na Wspólnej czy Pierwsza Miłość. Autorka książek „Nawrócona wiedźma”, „Zakochani są wśród nas” „O ważnych rzeczach”. Prowadziła program Ukryte skarby. Piękna, bogata kulturowo i historycznie Polska to przewodni temat cyklu.

Kamila Ścibiorek

Polska aktorka młodego pokolenia. Ukończyła m.in. Państwową wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie wydział aktorski oraz na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Pedagogikę resocjalizacyjną. Znamy ja przede wszystkim z serialu Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny – jako podkomisarz Paulina Wach .Grała również w serialach Na Wspólnej, Pielęgniarki ,Detektywi. Na dużym ekranie wystąpiła w filmie Wojciecha Smarzowskiego Pod mocnym aniołem.

Arkadiusz Janiczek

Jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie, występuje też w teatrach „Polonia” i „Bajka”. Jego debiut teatralny nastąpił 19 listopada 1997. W 1998 ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jego największym sukcesem filmowym była główna rola męska w Placu Zbawiciela, za którą był nominowany do najważniejszych nagród filmowych w Polsce. Janiczek jest również współautorem scenariusza do tego filmu. Popularność przyniósł mu udział w serialu Złotopolscy. Niezapomniany jako Jan Bartnicki w spektaklu TVP Żabusia. Obecnie możemy go zobaczyć w serialach Leśniczówka i Stulecie Winnych.

Bartosz Żukowski

Polski aktor filmowy .Studiował w PWST w Warszawie oraz . Studia Teatralnego przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Jest również absolwentem 5-letnich studiów prawniczych w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Oprócz wielu ról filmowych największą popularność przyniosła mu rola Waldka Kiepskiego w serialu telewizyjnym Świat według Kiepskich.

Marek Włodarczyk

Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiTv w Łodzi]. W 1978 roku zadebiutował na dużym ekranie w dwóch filmach: Sowizdrzał świętokrzyski u boku Beaty Tyszkiewicz i Wesela nie będzie jako Antek. W 1980 występował w teatrach: Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i im. Stefana Jaracza w Łodzi. Pojawił się potem w filmie psychologicznym Karabiny z Ignacym Gogolewskim w roli głównej. Mając trzymiesięczną przerwę w teatrze, pojechał w 1981 do Berlina.
Od 1 stycznia 1982 dostał angaż w Teatrze Narodowym w Warszawie, ale gdy zaczął się stan wojenny, pozostał w Berlinie, gdzie kontynuował aktorską karierę. Grał przede wszystkim w filmach telewizyjnych i serialach. W 1983 zadebiutował w teatrze; przez dziesięć lat występował na deskach teatrów w Hamburgu, Berlinie i Monachium. Był wykładowcą na uniwersytecie w Berlinie i Strasburgu, gdzie uczył młodzież sztuki aktorskiej.
Po sukcesie roli komisarza Adama Zawady w serialu TVN Kryminalni zdecydował o powrocie do Polski.

Tomasz Bednarek

polski aktor oraz prezenter telewizyjny i radiowy. Ukończył w 1992 studia we wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Aktor Teatru Miejskiego w Gdyni w latach 1992–1995, współpracował też krótko z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. W swojej karierze występował na wielu warszawskich scenach, m.in. w Teatrze na Woli, Teatrze Żydowskim, Teatrze Ochoty, Teatrze Bajka, Teatrze Kamienica, Teatrze Stanisławowskim, Teatrze Capitol, a także w berlińskim Hebbel Theater. Na swoim koncie ma również wiele ról filmowych. Występuje w roli Jacka Boreckiego w serialu Klan, udziela się w dubbingu. Od 11 września 2016 r. na antenie TVP1 prowadzi program podróżniczy Zakochaj się w Polsce.

Zbigniew Buczkowski

Polski aktor filmowy. Zadebiutował w filmie Janusza Kondratiuka Dziewczyny do wzięcia. Grał na deskach Teatru Komedia w Warszawie, w sztuce Koniec ery menelików w reżyserii Janusza Kondratiuka, autorstwa Andrzeja Kondratiuka. W 1986 roku zdał egzamin estradowy. Największą popularność przyniosły mu seriale Dom, Graczykowie, Święta wojna. W październiku 2014 roku wydał autobiografię pod tytułem Pisz pan książkę!