Gwiazdy smakują Lubelskie

Marek Siudym będzie gotował i smakował lubelskie dania. Kto jeszcze? O tym przekonacie się w sobotę, 8 września na placu Po Farze. W cyklu “Gwiazdy smakują Lubelskie” odbędą się 3 pokazy Live Cooking. To kolejny punkt programu festiwalu i promocji gospodarczej województwa lubelskiego.

Zagrał m. in. w serialu Polskie Drogi 1976, Przepraszam, czy tu biją 1976 reż. Marek Piwowski, Pasja reż. Stanisław Różewicz 1977, Biały mazur reż. Wanda Jakubowska 1978, Samosierra 1978, Najdłuższa wojna nowoczesnej E reż. Jerzy Sztwiertnia 1979, Miś reż. Stanisław Bareja, Olimpiada 40 reż. Andrzej Kotkowski 1980, Konopielka reż. Witold Leszczyński 1981Na swoim koncie ma udział w wielu popularnych serialach m. in. Wojenna narzeczona reż. Peter Edwards 1997, Lokatorzy gdzie zagrał postać Stanisława Bogackiego 1999, Graczykowie 1999, Ja Malinowski reż. Filip Zylber 1999, Adam i Ewa 2000, Twarze i maski reż. Feliks Falk 2000, Sąsiedzi 2003, Hela w opałach 2006.W filmie Ubu król Piotra Szulkina wcielił się w postać Michała Fiodorowicza 2003, Rób swoje, ryzyko jest Twoje Mariana Terleckiego 2002.W 2006 roku zagrał u Marka Koterskiego w filmie Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Widzom znany jest przede wszystkim z serialu Złotopolscy gdzie gra postać Władysława Biernackiego – posła, ojca Marcysi. Więcej na portalu WP Film. Fotografia: Filmweb.

W cieszącym się ogromnym zainteresowaniem widzów cyklu pokazów „Gwiazdy smakują Lubelskie” w sobotę 8 września 2018 odbędą się trzy pokazy gotowania. Na pokazach wystąpią: szef Marek Panek z Hades Szeroka, specjalista od rekonstrukcji kulinarnych i kuchni historycznej & Marek Siudym. Następnie szef Karol Zając z restauracji Ego Hotelu Alter, jeden z najlepszych kucharzy w mieście & Grzegorz Daukszewicz. Oraz Grisha Arakelov, ormiański szef kuchni, który pracował w najlepszych restauracjach swojego kraju & Anna Popek. Gość specjalny pokazu: Edgar Ghazaryan, Ambasador Republiki Armenii w Polsce.

Gwiazdy filmu i telewizji są gośćmi HAMPTON BY HILTON LUBLIN

Europejski Festiwal Smaku 2018

Europejski Festiwal Smaku to impreza cykliczna, która odbywa się już od 10 lat w miesiącu wrześniu na Starym Mieście w Lublinie. Festiwal harmonijnie łączy smaki miasta i regionu z koncertami, wystawami, literaturą i teatrem.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się jak co roku na lubelskim Starym Mieście w dniach od 3 do 9 września 2018 i poświęcona będzie barwnej epoce określanej „Dwudzieste Międzywojenne”. Dominującym smakiem będzie Smak Wolności.

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to dziś jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali muzycznych w Polsce. Pokazuje różnorodne oblicza kultury – od muzyki, poprzez obraz, słowo, a także stół i kulinaria. Największym magnesem są koncerty plenerowe, będące muzyczną wyprawą do różnych krajów świata. W tym roku odbędzie się po raz dziesiąty. Szacujemy, że wciągu 7 dni odwiedzi nas 100 tysięcy ludzi.